Zacznij tutaj

Na początek chciałabym Ciebie, drogi Czytelniku, krótko wprowadzić w tematykę mojego bloga, którą można krótko ująć słowami „podróże jako styl życia”.

Hrabina Weltmeister jest blogiem podróżniczo-lifestylowym. Publikowane treści koncentrują się przede wszystkim na podróżach. Podróżowanie jest dla mnie jednak samo w sobie stylem życia i wiąże się z pewną filozofią, którą chciałabym się z Tobą podzielić. Filozofia ta opiera się na założeniu, że wspomnień nikt nam nie odbierze, dlatego są jedynym, w co naprawdę warto inwestować.

W menu możesz znaleźć kilka kategorii tematycznych, do których trafiają wpisy:

1. Ciekawe miejsca

Jako fankę turystyki miejskiej i historycznej, pasjonują mnie zwłaszcza miejsca, które są świadkami minionych dziejów. Fascynuje mnie świadomość, że w miejscu, które zwiedzam, rozgrywały się ważne wydarzenia historyczne lub toczyło się zwyczajne życie ludzi z innych epok. Właśnie w takie miejsca chcę Cię zabrać.

2. Światowe życie

Wszystko, co wiąże się z filozofią Hrabiny Weltmeister i stylem życia promowanym na blogu. Poznasz tutaj moje sposoby na to, jak w 100% wykorzystać każdą chwilę spędzoną w podróży. Przekonasz się także, że światowe życie można wieść również wtedy, gdy akurat nie możesz ruszyć się ze swojego miejsca zamieszkania.

3. Rady dla podróżnych

Lata podróżowania i samodzielnego organizowania wycieczek pozwoliły mi zebrać bogaty bagaż doświadczeń. Wszystkie pomysły przetestowałam na sobie, nierzadko improwizując w kryzysowych sytuacjach. Wskazówki zamieszczone na blogu pozwolą Ci zwrócić uwagę na kwestie, o których być może nigdy byś nie pomyślał przy planowaniu podróży, dzięki czemu unikniesz wielu stresowych sytuacji.

4. Etyczne podróżowanie

Masowa turystyka stwarza duże zagrożenie dla środowiska naturalnego i lokalnych kultur. Największe szkody nie wynikają ze złej woli, lecz z braku świadomości. Sama staram się zmienić sposób podróżowania na bardziej ekologiczny i świadomy. Nakłanianie innych do tego samego uważam za swój obowiązek.

5. Archeologia

Stanowiska archeologiczne pozwalają nam spojrzeć w najdalszą przeszłość i poczuć więź z ludźmi, którzy byli tu setki, a nawet tysiące lat przed nami. Fascynuje mnie to od dziecka i staram się wykorzystać każdą okazję, by podążyć tropem słynnych archeologów i ich odkryć. Zdobytą wiedzą dzielę się z Tobą we wpisach z tej kategorii.

6. Fotografia

Fotografia jest dla mnie narzędziem pozwalającym uchwycić najpiękniejsze i najciekawsze chwile. Nie wyobrażam sobie wyjazdu w podróż bez aparatu fotograficznego, choć coraz częściej polegam na tym w telefonie. Szczególnie lubię fotografię krajobrazową i reportaż miejski. Na blogu chcę podzielić się z Tobą moimi sposobami na lepsze zdjęcia.

7. Styl w podróży

Uważam, że podróże nie mogą stanowić usprawiedliwienia dla naszego zaniedbania w kwestii mody i stylu. W końcu to one odpowiadają za nasz wizerunek, który zostanie utrwalony dla potomnych na zdjęciach. Wierzę, że ubrania muszą pasować do scenerii i charakteru wyjazdu. Podróżowanie jest też świetną okazją do przyglądania się stylowym mieszkańcom odwiedzanych miejsc.

8. Jedzenie… i picie

Może nie jestem osobą, która wiele w swoim życiu ugotowała, ale z pewnością jestem osobą, która całkiem sporo już zjadła! Bywałam w kultowych dla kultury kulinarnej miejscach, a jedzenie lokalnych potraw jest dla mnie nieodłączną częścią zwiedzania. Oczywiście, pisząc o jedzeniu, nie można pominąć kwestii picia!

9. Inne

To kategoria, do której trafiać będzie wszystko, co wymyka się przedstawionej klasyfikacji.

Wspominałam już, że kocham robić zdjęcia? Co więcej, uważam, że mam dobrą rękę do zdjęć, choć w tej dziedzinie żadna ze mnie profesjonalistka. Przez lata podróżowania uzbierał mi się jednak całkiem pokaźny zbiorek fotografii. Mam nadzieję, że ucieszą Twoje oko jako ilustracje do wpisów pojawiających się na blogu.

Chciałabym, żebyś był jak najczęstszym gościem u Hrabiny Weltmeister. Ja z kolei postaram się, aby Twoje odwiedziny były dla Ciebie okazją do zdobycia nowych informacji albo po prostu źródłem ciekawej rozrywki. Liczę także na Twój wkład w rozwój bloga: zostaw komentarz, napisz maila – razem możemy stworzyć zgraną społeczność ciekawych świata ludzi!