Więcej luzzu – szalone, kolorowe Marsaxlokk

Czyli komu potrzebny jest milion zdjęć kolorowych łódek?

I od razu odpowiedź: potrzebny jest mi. A skoro tak, to wy też jesteście skazani na ich oglądanie. Te kolorowe łódki to luzzu, tradycyjne maltańskie łodzie rybackie. W porcie rybackim Marsaxlokk jest ich od wyboru do (no właśnie) koloru. Poza luzzu Marsaxlokk słynie także ze świeżych ryb i owoców morza, które można zjeść w portowych tawernach lub kupić na niedzielnym targu rybnym.

Uważam, że poczyniłam pewne postępy w edycji zdjęć, ale widocznie nie doszłam jeszcze do tego etapu, by wiedzieć, jak uczynić pstrokate estetycznym. Nie, redukcja nasycenia nie sprawi, że zdjęcia zaczną wyglądać lepiej – sprawdzałam. W efekcie to, co w rzeczywistości zachwyca, na zdjęciach wyszło jakby trochę… kiczowate? No trudno. Nie da się oszukać systemu i sprawić, że kolorowe Marsaxlokk nagle przestanie być kolorowe i przybierze modną tonację ciepłego beżu. Nawet ławki pomalowano tu w wielobarwne pasy. Nawet odcień wody jest tu bardziej intensywny. Osoby, które drażni tęczowa flaga, tutaj pewnie dostałyby apopleksji. Takie jest Marsaxlokk. Take it or leave it. De gustibus… i tak dalej. Mi tam się podobało, ale ja słucham Savage Garden, więc co ja tam mogę wiedzieć o dobrym guście.

Marsaxlokk bardzo polecam. Za portową atmosferę, za możliwość podglądania rybaków przy pracy, śródziemnomorski styl życia i za luzzu.

Marsaxlokk

Marsaxlokk

Marsaxlokk

Marsaxlokk

Marsaxlokk

Marsaxlokk

Marsaxlokk

Marsaxlokk

Marsaxlokk

Marsaxlokk

Marsaxlokk

Marsaxlokk

Marsaxlokk

Marsaxlokk

Marsaxlokk

Marsaxlokk

Pozostałe wpisy z Malty i Gozo znajdziecie tutaj.

2 thoughts on “Więcej luzzu – szalone, kolorowe Marsaxlokk

  • Reply Patryk Zieliński 19 grudnia 2019 at 6:10 pm

    Oj do dzisiaj wspominam wizytę w tym pięknym miasteczku :)

    • Reply Hrabina Weltmeister 19 grudnia 2019 at 8:42 pm

      Oj, jest co wspominać! :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.