Podróże jako styl życia

Postarałam się o domenę i hosting, ogarnęłam WordPressa, zrobiłam pozycjonowanie i optymalizację, a to oznacza, że wreszcie przyszedł czas na fun part, czyli pisanie! Na początek chciałabym Ciebie, drogi Czytelniku, krótko wprowadzić w tematykę mojego bloga, którą można krótko ująć słowami „podróże jako styl życia”.

Hrabina Weltmeister jest blogiem podróżniczo-lifestylowym. Publikowane treści będą się koncentrować przede wszystkim na podróżach. Podróżowanie jest dla mnie jednak samo w sobie stylem życia i wiąże się z pewną filozofią, którą chciałabym się z Tobą podzielić. Filozofia ta opiera się na założeniu, że wspomnień nikt nam nie odbierze, dlatego podróże są jedynym, w co naprawdę warto inwestować.

W menu możesz znaleźć kilka kategorii tematycznych, do których będą trafiać wpisy:

1. Światowe życie

Wszystko, co wiąże się z filozofią Hrabiny Weltmeister i stylem życia promowanym na blogu. Poznasz tutaj moje sposoby na to, jak w 100% wykorzystać każdą chwilę spędzoną w podróży. Przekonasz się także, że światowe życie można wieść również wtedy, gdy akurat nie możesz ruszyć się ze swojego miejsca zamieszkania.

2. Ciekawe miejsca

Jako fankę turystyki miejskiej i historycznej, pasjonują mnie zwłaszcza miejsca, które są świadkami minionych dziejów. Fascynuje mnie świadomość, że w miejscu, które zwiedzam, rozgrywały się ważne wydarzenia historyczne lub toczyło się zwyczajne życie ludzi z innych epok. Właśnie w takie miejsca będę chciała Cię zabrać.

3. Rady dla podróżnych

Lata podróżowania i samodzielnego organizowania wycieczek pozwoliły mi zebrać bogaty bagaż doświadczeń. Wszystkie pomysły przetestowałam na sobie, nierzadko improwizując w kryzysowych sytuacjach. Wskazówki zamieszczone na blogu pozwolą Ci zwrócić uwagę na kwestie, o których być może nigdy byś nie pomyślał przy planowaniu podróży, dzięki czemu unikniesz wielu stresowych sytuacji.

4. Jedzenie… i picie

Może nie jestem osobą, która wiele w swoim życiu ugotowała, ale z pewnością jestem osobą, która całkiem sporo już zjadła! Bywałam w kultowych dla kultury kulinarnej miejscach, a jedzenie lokalnych potraw jest dla mnie nieodłączną częścią zwiedzania. Oczywiście, pisząc o jedzeniu, nie można pominąć kwestii picia! ;)

5. Inne

To kategoria, do której trafiać będzie wszystko, co wymyka się przedstawionej klasyfikacji.

Wspominałam już, że kocham robić zdjęcia? Co więcej, uważam, że mam dobrą rękę do zdjęć, choć w tej dziedzinie żadna ze mnie profesjonalistka. Przez lata podróżowania uzbierał mi się jednak całkiem pokaźny zbiorek fotografii. Mam nadzieję, że ucieszą Twoje oko jako ilustracje do wpisów pojawiających się na blogu.

Chciałabym, żebyś był jak najczęstszym gościem u Hrabiny Weltmeister. Ja z kolei postaram się, aby Twoje odwiedziny były dla Ciebie okazją do zdobycia nowych informacji albo po prostu źródłem ciekawej rozrywki. Liczę także na Twój wkład w rozwój bloga: zostaw komentarz, napisz maila – razem możemy stworzyć zgraną społeczność ciekawych świata ludzi!

Zapisz

5 thoughts on “Podróże jako styl życia

 • Reply CeciliaLind 23 listopada 2015 at 10:16 am

  Super, że jest Disqus :) Powodzenia w pisaniu!

 • Reply Hrabina Weltmeister 23 listopada 2015 at 7:44 pm

  Dziękuję za komentarz i wiele inspiracji z cecilialind.pl !!!

 • Reply ToskAnia 29 listopada 2015 at 9:54 pm

  Bingo ! Nareszcie znalazłam blog o czymś, co uwielbiam ! Podróże ! Są moją namiętnością ! (te wykrzykniki określają, oczywiście, mój entuzjazm co do sprawy). Mogę powtórzyć za Hrabiną, że także dla mnie to styl życia i sposób na CIEKAWE ŻYCIE. Gdyby stawiano mi pytanie, jak ciekawie żyć, odpowiedź byłaby wciąż ta sama : mieć koło siebie interesujących ludzi i podróżować. I jedno, i drugie kreuje dla mnie wspaniałą rzeczywistość. Może nie marzyłam o niej, jak to mówią inni, „od dziecka”, bo możliwość zaistnienia takiej rzeczywistości była jakby poza moją świadomością, ale kiedy zaczęła się później „materializować”, wiedziałam już na pewno : podróże staną się na zawsze częścią mojego życia. To będzie wielki banał, kiedy stwierdzę, że podróże dają niezapomniane wrażenia i możliwość zawarcia budujących znajomości, że absolutnie poszerzają naszą wiedzę o świecie, ale kiedy powiem, że podczas podróży uczysz się i doświadczasz, jak być CZŁOWIEKIEM, wtedy nie będzie to już banał. Myślę, że wielu jest tych, którzy wiedzą, o co mi chodzi.
  Do następnego razu, Hrabino ! „Uderzyłaś” doskonałym akordem w moje tony. Pojawię się znowu.

 • Reply Andrzej Steinmetz 30 listopada 2015 at 12:09 am

  Wspaniały pomysł ! Jeśli tylko czas pozwoli , pochłonę wszystko, a może coś dołożę od siebie. Pozdrawiam wszystkich podróżników kochających historię i związanie z nią miejsca.

  • Reply Hrabina Weltmeister 30 listopada 2015 at 8:57 pm

   Nie ma lepszej motywacji do pisania niż takie komentarze, bo właśnie na zbudowaniu wokół bloga społeczności zaangażowanych podróżników zależy mi najbardziej. Blog dopiero się rozkręca i bardzo chętnie skorzystam z opinii i doświadczeń podróżniczych jego czytelników. Pozdrawiam! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.