Zacznij tutaj

Na początek chciałabym Ciebie, drogi Czytelniku, krótko wprowadzić w tematykę mojego bloga, którą można krótko ująć słowami „podróże jako styl życia”.

Hrabina Weltmeister jest blogiem podróżniczo-lifestylowym. Publikowane treści koncentrują przede wszystkim na podróżach. Podróżowanie jest dla mnie jednak samo w sobie stylem życia i wiąże się z pewną filozofią, którą chciałabym się z Tobą podzielić. Filozofia ta opiera się na założeniu, że wspomnień nikt nam nie odbierze, dlatego są jedynym, w co naprawdę warto inwestować.

W menu możesz znaleźć kilka kategorii tematycznych, do których trafiają wpisy:

1. Światowe życie
Wszystko, co wiąże się z filozofią Hrabiny Weltmeister i stylem życia promowanym na blogu. Poznasz tutaj moje sposoby na to, jak w 100% wykorzystać każdą chwilę spędzoną w podróży. Przekonasz się także, że światowe życie można wieść również wtedy, gdy akurat nie możesz ruszyć się ze swojego miejsca zamieszkania.

2. Ciekawe miejsca
Jako fankę turystyki miejskiej i historycznej, pasjonują mnie zwłaszcza miejsca, które są świadkami minionych dziejów. Fascynuje mnie świadomość, że w miejscu, które zwiedzam, rozgrywały się ważne wydarzenia historyczne lub toczyło się zwyczajne życie ludzi z innych epok. Właśnie w takie miejsca chcę Cię zabrać.

3. Rady dla podróżnych
Lata podróżowania i samodzielnego organizowania wycieczek pozwoliły mi zebrać bogaty bagaż doświadczeń. Wszystkie pomysły przetestowałam na sobie, nierzadko improwizując w kryzysowych sytuacjach. Wskazówki zamieszczone na blogu pozwolą Ci zwrócić uwagę na kwestie, o których być może nigdy byś nie pomyślał przy planowaniu podróży, dzięki czemu unikniesz wielu stresowych sytuacji.

4. Jedzenie… i picie
Może nie jestem osobą, która wiele w swoim życiu ugotowała, ale z pewnością jestem osobą, która całkiem sporo już zjadła! Bywałam w kultowych dla kultury kulinarnej miejscach, a jedzenie lokalnych potraw jest dla mnie nieodłączną częścią zwiedzania. Oczywiście, pisząc o jedzeniu, nie można pominąć kwestii picia! 😉

5. Inne
To kategoria, do której trafiać będzie wszystko, co wymyka się przedstawionej klasyfikacji.

Wspominałam już, że kocham robić zdjęcia? Co więcej, uważam, że mam dobrą rękę do zdjęć, choć w tej dziedzinie żadna ze mnie profesjonalistka. Przez lata podróżowania uzbierał mi się jednak całkiem pokaźny zbiorek fotografii. Mam nadzieję, że ucieszą Twoje oko jako ilustracje do wpisów pojawiających się na blogu.

Chciałabym, żebyś był jak najczęstszym gościem u Hrabiny Weltmeister. Ja z kolei postaram się, aby Twoje odwiedziny były dla Ciebie okazją do zdobycia nowych informacji albo po prostu źródłem ciekawej rozrywki. Liczę także na Twój wkład w rozwój bloga: zostaw komentarz, napisz maila – razem możemy stworzyć zgraną społeczność ciekawych świata ludzi!